Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Uroczystość Bożego Narodzenia - O. Tomasz Bajda

Narodzenie Pana Jezusa, stajenka betlejemska, Boże Narodzenie, Słowo Boże, Niedziela, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12.2008)

Ostatnia aktualizacja: 29/12/2008; 12:54.

   


Dzisiejszej nocy ukazała się nam łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom, ukazała się w słodkim Dziecięciu, spoczywającym na łonie Dziewicy-Matki. On jest naszym Bogiem, Bogiem z nami, który stał się jednym z nas, abyśmy żyli oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga naszego, Jezusa Chrystusa.

Gerard van Honthorst: Anbetung der Hirten. Źródło: wikipedia.org

Jest to noc w której niezmierzona nadzieja stała się niezmierzoną rzeczywistością, obiecany i wyczekiwany od wieków Zbawiciel jest już wśród ludzi, a znakiem Jego obecności jest niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie. Niesłychana i niewysłowiona tajemnica Bożej miłości, wobec każdego człowieka, bowiem każdy z nas przyjmujący Go do swego serca, otrzymuje moc i dar dziecięctwa Bożego.

Niech przesłanie Bożonarodzeniowej Nocy, które zwiastowali aniołowie, dotrze dzisiaj do każdego człowieka, szczególnie biednego, wzgardzonego, cierpiącego i uciśnionego już nie zwiastowane przez aniołów, ale przez nas wierzących, bowiem: Bezcielesny - przyjmuje ciało; Słowo - staje się materią; Niewidzialny - staje się widoczny; Bezczasowy, Wieczny - rodzi się w czasie; Nieskończony Duch - daje się dotknąć; Syn Boga - staje się Synem Człowieczym; Jezus Chrystus wczoraj i dziś ten sam na wieki.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 17669 razy
od 22 grudnia 2008 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.