Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Chrystus mówi dziś do nas, do ludzi: Słyszeliście... a my, ludzie odpowiadamy: tak, tak słyszeliśmy i to nie jeden raz... I nauczyliśmy się już różnych wybiegów, by Ewangelia nie mąciła naszego świętego spokoju, naszego życiowego snu i trawienia.

błogosławieństwa, osiem błogosławieństw, ewangelia, Słowo Boże, Andrzej Rodak

Słowo na VII Niedzielę Zwykłą (19.02.2017r.)

Ostatnia aktualizacja: 18/02/2017; 20:33.
   


Dzisiaj dalszy ciąg rewolucyjnego kazania na Górze Błogosławieństw.

Jezus nauczyciel

Chrystus mówi dziś do nas, do ludzi: Słyszeliście... a my, ludzie odpowiadamy: tak, tak słyszeliśmy i to nie jeden raz... I nauczyliśmy się już różnych wybiegów, by Ewangelia nie mąciła naszego świętego spokoju, naszego życiowego snu i trawienia:

- Jezus mówi: Nie zabijaj... A człowiek mówi, że w pewnych przypadkach, z pewnych względów i przyczyn można zabić - i w ten sposób człowiek otworzył drogę do tysięcy rzezi, które kosztowały życie milionów ludzi.

- Jezus mówi: Kochajcie waszych nieprzyjaciół...A człowiek mówi, że w pewnych przypadkach trzeba przecież żądać szacunku względem własnej osoby, względem tego, co się mówi i jakie przekonania się wyznaje - i to wywołało dzikie polowania na człowieka - tylko dlatego, że miał inny kolor skóry, że nie podzielał naszych myśli i idei lub, co gorsza nie wierzył w naszego Boga.

- Jezus mówi: Bądźcie doskonali... A człowiek zaraz dodaje: ewangelia ewangelią a życie życiem - trzeba być realistą i wziąć pod uwagę, że przecież jesteśmy słabi i skłonni do grzechu...

- Jezus mówi: Niech wasza mowa będzie: tak, tak; nie, nie... My zaś robimy wszystko, by móc dodać: z poważnych przyczyn, w poważnej sprawie, w dobrym celu można powiedzieć TAK które będzie oznaczało NIE i odwrotnie.

o. Andrzej Rodak
Stronę wyświetlano 426 razy
od 17 lutego 2017 roku.
1998-2017 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.