Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na II Niedzielę po Bożym Narodzeniu - O. Tomasz Bajda

Narodzenie Pana Jezusa, stajenka betlejemska, Boże Narodzenie, Słowo Boże, Niedziela, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na II Niedzielę po Bożym Narodzeniu (4.01.2009)

Ostatnia aktualizacja: 29/12/2008; 12:54.

   


"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo" (J 1, 1)

Plate X. The S.S. Teacher's Edition: The Holy Bible. New York: Henry Frowde, Publisher to the University of Oxford, 1896. Źródło: wikipedia.org

W Chrystusie mądrość Boża przyjmuje ludzkie ciało i zamieszkuje wśród ludzi, by objawić im tajemnicą Bożą, aby dać poznać ludowi dobroć i miłosierdzie Ojca. Poznając i kontemplując wcielone Słowo, człowiek odkrywa cudowny plan Boga, który odnosi się do zbawienia i nadziei jaką człowiek został obdarowany.

Odbiciem mądrości Bożej, jest Słowo, a tym Słowem jest Syn Boży, który jest Bogiem we wszystkim równy Ojcu. Ewangelista Jan ukazuje Słowo jako życie i światłość dla ludzi, przychodząca na świat, by ich ożywić i oświecić. Dziecięctwo Boże to zachęta do odbudowania wiary w dobro, zwycięstwo dobra nad złem, a w szczególności łaska poznania Boga.

Obyśmy potrafili zwracać nasze serca, ku Słowu, ku Mądrości wiecznej, która stała się człowiekiem i zamieszkała wśród nas.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5425 razy
od 2 stycznia 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.