Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na V Niedzielę Wielkiego Postu - O. Tomasz Bajda

V Niedziela, Wielki post, drzewo krzyża, ofiara, Chrystus, Słowo Boże, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na V Niedzielę Wielkiego Postu (28.03.2009)

Ostatnia aktualizacja: 27/03/2009; 12:15.

   


W liturgicznym życiu Kościoła, zbliżamy się do przeżywania centrum chrześcijaństwa. Niedaleką jest już Jezusowa Godzina, ku której zmierzało całe Jego działanie, mimo że był świadom jej okropności. Godziny w której, pozornie szatańskie ciemności odniosły tryumf nad światłością. Jezus dobrowolnie podejmuje śmierć krzyżową, ziarno pszenicy obumiera w ziemi, zupełnie bez jakiegokolwiek przymusu - "z miłości do człowieka", aby wydać obfity plon, aby dać życie nowemu kłosowi.

Krzyż Chrystusa

A, kiedy zostanie wywyższony na drzewie krzyża, pociągnie do siebie wszystkich ludzi, jako Syn Boży posłuszny woli Ojca poprzez cierpienie, podjął się złożenia ofiary z siebie, aby stać się "sprawcą zbawienia wiecznego dla wszystkich, którzy Go słuchają".

Dzięki Chrystusowej ofierze, człowiek zostaje odnowiony wewnętrznie, prawo Boże zostaje wpisane w serce człowieka, krwią Chrystusa przelaną w straszliwej męce i śmierci jaka dokonała się na drzewie krzyża, aby człowiek został obmyty, oczyszczony z nędzy grzechu i pojednany z Ojcem.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3113 razy
od 27 marca 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.