Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Niedzielę Palmową - O. Tomasz Bajda

Niedziela Palmowa, misterium, męka pańska, Wielki post, drzewo krzyża, ofiara, Chrystus, Słowo Boże, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Niedzielę Palmową (05.04.2009)

Ostatnia aktualizacja: 10/04/2009; 08:55.

   


"Oni wołali na cześć Twoją, a Ty szedłeś na śmierć: my oddajemy Ci chwałę, bo Ty jesteś Królem na wieki".

Przybity do Krzyża.

Przesłanie Liturgii dzisiejszego dnia wzywa, by wierni zwrócili swoje spojrzenie na chwałę Chrystusa jaka towarzyszyła Mu przy wjeździe do Jerozolimy, wówczas będą mogli lepiej zrozumieć Jego upokarzającą mękę, jako konieczną drogę do ostatecznego wywyższenia ponad ziemię. Kościół wzywa, dziś swoich wiernych, aby towarzyszyli Jezusowi swą obecnością w drodze na Kalwarię aż do końca, gdzie umierając na krzyżu zatriumfuje na zawsze nad grzechem i śmiercią.

Tajemnica dzisiejszego dnia nie jest tylko wspomnieniem historycznego wydarzenia. To dziś podążając za Jezusem mamy szansę włączenia się w dzieło naszego zbawienia w życie samego Jezusa. Sprawowane misterium, dotyczy również i mnie osobiście także w tym znaczeniu, że rzeczywistość, którą doświadczył Jezus, staje się także i moim udziałem. Cierpienie, więc nie ma ostatecznego słowa w chrześcijaństwie, jest ono po drodze. Wszystkie wymiary bólu duchowego i fizycznego, którego doświadcza człowiek, wszelkie rozdarcia, trudności i tęsknoty, będą zaspokojone i uleczone w chwili zjednoczenia się z Bogiem w tajemnicy Zmartwychwstania.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4953 razy
od 03 kwietnia 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.