Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - O. Tomasz Bajda

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Wniebowstąpioenie, Pańskie, Jezus, Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (24.05.2009)

Ostatnia aktualizacja: 22/05/2009; 14:30.

   


Z Wniebowstąpieniem kończy się ziemskie posłannictwo Chrystusa, natomiast rozpoczyna się posłannictwo Jego uczniów. "Idźcie - powiedział do nich Pan - nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego". Uczniowie powinni więc przedłużać w świecie Boże działanie prowadzące do zbawienia, głosząc Jezusową naukę, udzielając sakramentów, a nauczając żyć według Ewangelii.

Wniebowstąpienie

Wniebowstąpienie jest fundamentem nadziei człowieka, który w czasie swej ziemskiej pielgrzymki czuje się wygnańcem i cierpi z powodu oddalenia od Boga. Chwała Chrystusa wywyższonego ponad wszelkie stworzenie, jest zapowiedzią tego, co Bóg uczyni dla chrześcijan złączonych z Chrystusem przez wiarę. Tego wymaga prawdziwe chrześcijaństwo: wierzyć i utrzymywać mocną nadzieję, którą wierzący obecnie, w utrapieniach życia, czerpie ze śmierci Jezusa, aby kiedyś uczestniczyć w Jego chwale wiecznej.

Tak jak Chrystus zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy! Tak jak Chrystus wstąpił do nieba i my dzięki Chrystusowi niebo osiągniemy!

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4521 razy
od 22 maja 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.