Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - O. Tomasz Bajda

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, Trójca Święta, Bóg Ojciec, Duch Święty, Jezus, Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (07.06.2009)

Ostatnia aktualizacja: 05/06/2009; 08:00.

   


Tajemnica Trójcy Świętej to Ojciec miłujący Syna, Syn odwzajemniający się miłością Ojcu i wreszcie Duch Miłości. Osoby Trójcy Świętej to wzajemna nigdy nie wyczerpana relacja miłości pomiędzy Ojcem, Synem i Duchem Świętym. To osoby żyjące, kochające w sposób doskonały i pełny. Bóg jest Ojcem miłującym nas jako dzieci w jedynym Synu swoim i w jedności Ducha Świętego.

Trójca Święta

Każdy człowiek nawiązuje łączność z Trójcą Świętą przez chrzest, dzięki niemu rodzi się do nowego życia i staje się dzieckiem Ojca niebieskiego, który postanowił jego odrodzenie, bratem Chrystusa, który mu je wysłużył przez krew Krzyża, i świątynią Ducha Świętego udzielającego mu ducha przybrania. Nie ma piękniejszego sposobu na uczczenie Trójcy Przenajświętszej jak okazać Jej swoją miłość, jak żyć w pełni Jej darami, otwierając się na działanie Ducha Świętego i postępując jak synowie Ojca niebieskiego i bracia Chrystusa. Starajmy się więc tak żyć, abyśmy na co dzień byli bardziej czytelnymi obrazami Boga.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 7195 razy
od 5 czerwca 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.