Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XV Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda

XV Niedziela Zwykła, rozesłanie apostołów, dobra nowina, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XV Niedzielę Zwykłą (12.07.2009)

Ostatnia aktualizacja: 10/07/2009; 08:19.

   


Liturgia Słowa na dzisiejszą niedzielę przynosi nam już kolejny raz zapewnienie, że przelana krew naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa odkupuje ludzi z grzechów i udziela im "bogactwa Jego łaski". Lecz potrzebna jest również w tym dziele odkupienia, współpraca ze strony człowieka, polegająca na bezgranicznej wierze w Bożą miłość i osobistego wkładu, aby "stać się świętym i nieskalanym przed obliczem Boga w miłości".

Retabulum Mikuszowickie – korpus: Rozesłanie Apostołów, ok. 1470

Oto dziś, każdego z nas posyła Jezus jak Apostołów, abyśmy głosili światu Dobrą Nowinę o zbawieniu, nie zrażając się trudnościami i odrzuceniem, ufając bezgranicznie Bożej Opatrzności. Stańmy się dzisiaj współpracownikami, Tego który przyszedł głosić Ewangelię ubogim, bogaci jedynie otrzymanym powołaniem, łaską i mocą Ducha Świętego, mocno zaznaczając, że kto odrzuca słowa Pana i nie chce ich słuchać, ten opiera się łasce Bożej zamykając sobie drogę do zbawienia.

"Prowadź nas Panie dobrą drogą, abyśmy mogli dotrzeć tam, gdzie brakuje Twojej obecności, aby każde nasze słowo głosiło tylko Ciebie światu który, Cię nie zna. Spraw Panie, aby się rozwinęły żagle naszej wiary pod tchnieniem Twego Ducha. Do Ciebie, bowiem należy udzielić nam tego, o co prosimy, dać znaleźć to, czego szukamy, otworzyć nam drzwi, gdy pukamy..." (św. Hilary z Poitiers).

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3853 razy
od 10 lipca 2009 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.