Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Strona powięcona Polskiej Prowincji Zakonu Ojców Kamilianów

zakon, Kamil, Kamilianie, Camilliani, Tarnowskie Góry, Proboszcz, wikary, prowincjał, de, Lellis, Parafia

Zmiany w placówkach kamiliańskich

Ostatnia aktualizacja: 29/12/2008; 13:44.
   


Translokaty w Zakonie OO. Kamilianów - 2007r. (01.07.2007)

I. Skład personalny poszczególnych sekretariatów:

  • Sekretariat formacyjny: Przewodniczący O. Hubert Bieniek, członkowie: Mistrz nowicjatu, Mistrz postulatu, Promotor powołaniowy
  • Sekretariat misyjny: Przewodniczący O. Franciszek Bieniek, członkowie: O. Benedykt Mika, O. Jerzy Wilk
  • Sekretariat d/s posługi: Przewodniczący O. Ireneusz Sajewicz, członkowie: O. Leszek Szkudlarek, O. Jacek Mond, Br. Andrzej Piwowar
  • Sekretariat ekonomiczny: Przewodniczący O. Wojciech Węglicki, członkowie: O. Andrzej Chorążykiewicz, O. Hubert Bieniek, O. Jerzy Kuk

II. O. Prowincjał:

  • Powierzył O. Benedyktowi Mika - funkcję Sekretarza Prowincjała z dniem 11.06.2007r.
  • Mianował O. Pawła Bachowskiego - swoim delegatem na teren Włoch z dniem 30.06.2007r.
  • Ustanowił O. Jerzego Kuka - Pełnomocnikiem Prowincjała d/s.opracowania zasobów archiwalnych IPN dotyczących Prowincji Polskiej Zakonu Posługujących Chorym.

III. Po wnikliwej analizie sytuacji personalnej w naszej Prowincji, dokonano następujących nominacji na stanowiska Przełożonych Wspólnot, Proboszczów Parafii, Formatorów:

  • O. Ireneusz Sajewicz - Przełożonym Wspólnoty w Domu Prowincjalnym w Tarnowskich Górach z dniem 16.06.2007r.
  • O. Czesław Hensel - Przełożonym Wspólnoty w Burakowie z dniem 30.06.2007r.
  • O. Mariusz Wardęga - Przełożonym Wspólnoty i Proboszczem Parafii Św. Józefa w Taciszowie z dniem 30.06.2007r.
  • O. Wojciech Węglicki - Przełożonym Wspólnoty i Proboszczem Parafii Św. Kamila w Zabrzu z dniem 30.06.2007r.
  • O. Adam Stepowski - Przełożonym Wspólnoty w Pilchowicach z dniem 30.06.2007r.
  • O. Paweł Bachowski - Przełożonym Wspólnoty przy Szpitalu Św. Jakuba w Rzymie z dniem 30.06.2007r.
  • O. Sławomir Wrona - Przełożonym Wspólnoty na Madagaskarze z dniem 30.06.2007r.
  • O. Józef Chomik - Przełożonym Wspólnoty w Hutkach z dniem 30.06.2007r.
  • O. Hubert Bieniek - Magistrem kleryków w Burakowie z dniem 30.06.2007r.
  • O. Maciej Adamczewski - Przełożonym Wspólnoty Kamiliańskich Męczenników Miłości w Zabrzu z dniem 1.09.2007r.
  • O. Peter Svercel - Przełożonym Wspólnoty przy Szpitalu Ducha Św. w Rzymie z dniem 1.09.2007r.
  • O. Roman Zając - Magistrem nowicjuszy w Taciszowie z dniem 2.09.2007r.
  • O. Władysław Taras - Odpowiedzialnym z ramienia Prowincjała za wspólnotę w Zbrosławicach.

IV. Dyrektorzy naszych Kamiliańskich dzieł:

O. Andrzej Chorążykiewicz, O. Zbigniew Gołaszewski, O. Józef Chomik, O. Władysław Taras oraz Br. Bronisław Malicki w dalszym ciągu pełnią funkcję Dyrektorów w dotychczasowych akładach Opiekuńczo Leczniczych i Domach Pomocy Społecznej.

V. Pozostałe zmiany personalne:

  • O. Michał Ziółkowski - Wspólnota przy Szpitalu Św. Jakuba w Rzymie z dniem 1.09.2007r. jako kapelan szpitalny oraz zobowiązany do podjęcia studiów
  • O. Mieczysław Sasman - Wspólnota w Otwocku z dniem 1.09.2007r. jako kapelan Ośrodka Readaptacyjnego

AKTUALIZACJA NR 1 (20.07.2007)

Komunikat nr 2
Translokaty

I. Prowincjał poinformował o zatwierdzeniu przez O. Generała na stanowisku ekonoma prowincjalnego - O. Wojciecha Węglickiego.

II. Prowincjał po konsultacjach z Radą dokonał następujących nominacji personalnych:

  • O. Franciszek Bieniek - Przełożonym Wspólnoty oraz Proboszczem Parafii Wniebowzięcia NMP w Białej z dniem 16.08.2007
  • O. Maciej Kostecki - Wikariuszem w Parafii Wniebowzięcia NMP w Białej (potwierdzenie dotychczasowej posługi)
  • O. Antoni Bednarczyk - Rezydentem w Parafii Wniebowzięcia NMP w Białej z dniem 16.08.2007
  • O. Leszek Szkudlarek - Proboszczem Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach oraz pełniącym obowiązki Przełożonego Wspólnoty z dniem 16.08.2007
  • O. Andrzej Rodak - Wikariuszem w Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach z dniem 1.08.2007
  • O. Jan Piontek - Rezydentem w Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach z dniem 16.08.2007
  • O. Mirosław Szwajnoch - Rezydentem w Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach z dniem 16.08.2007
  • O. Krzysztof Gorzelnik - Wikariuszem w Parafii Św. Kamila w Zabrzu z dniem 1.08.2007
  • O. Tomasz Stachoń - Kapelanem Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym z dniem 1.09.2007
  • O. Zdzisław Szymański - Rezydentem Parafii Św. Józefa w Taciszowie (potwierdzenie dotychczasowej posługi)

AKTUALIZACJA nr 2 (06.08.2007)

Komunikat nr 3

Kierując się charyzmatem naszego Zakonu i doceniając potencjał Braci Zakonnych O. Prowincjał zobowiązał poszczególnych braci do kontynuowania nauki w dziedzinach przydatnych w kamiliańskiej posłudze:

  • Br. Andrzej Piwowar - podjęcie uzupełniających studiów licencjackich w zakresie pielęgniarstwa z dniem 01.10.2007r.
  • Br. Andrzej Jendryssek - podjęcie nauki w policealnym studium zawodowym w Gliwicach - kierunek asystent - fizjoterapeuta
  • Br. Andrzej Nowotnik - podjęcie wyższych zawodowych studiów licencjackich na kierunku fizjoterapia
  • Br. Krzysztof Otremba - podjęcie nauki w policealnym studium zawodowym - kierunek masażysta
  • Br. Paweł Jesiona - podjęcie nauki w policealnym studium zawodowym - kierunek masażysta

Prowincjał zobowiązał O. Andrzeja Rodaka do rozpoczęcia wyższych zawodowych studiów licencjackich na kierunku fizjoterapia i ukończenia ich w terminie przewidzianym harmonogramem studiów.

Prowincjał po konsultacjach z Radą dokonał następujących nominacji personalnych:

  • O. Henryk Sosna - Przełożonym Wspólnoty Zakonnej w Berlinie z dniem 01.09.2007r.
  • O. Krzysztof Wilk - Odpowiedzialnym z ramienia Prowincjała za Wspólnotę w Łodzi z dniem 15.09.2007r. oraz podjęcie posługi Kapelana.

Pozostałe zmiany personalne dokonane przez O. Prowincjała:

  • O. Józef Kordek - Dom Prowincjalny w Tarnowskich Górach. Odpowiedzialny za zorganizowanie i kierowanie zespołem rekolekcyjnym.
  • O. Marek Mańka - Kapelanem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi z dniem 15.09.2007r.
  • O. Piotr Długołęcki - oddelegowany do Francji. Kapelanem szpitalnym w Arras z dniem 10.09.2007r.
  • O. Andrzej Tarkowski - oddelegowany do Prowincji Piemonckiej we Włoszech. Kapelanem szpitalnym w Forte dei Marmi z dniem 10.09.2007r.
  • Br. Paweł Jesiona - przeniesiony do Wspólnoty Zakonnej w Hutkach z dniem 01.09.2007r.
  • Br. Andrzej Nowotnik - przeniesiony do Wspólnoty Domu Prowincjalnego w Tarnowskich Górach z dniem 01.09.2007r.
  • Br. Andrzej Jendryssek - przeniesiony do Wspólnoty Zakonnej w Taciszowie z dniem 01.09.2007r.

Po konsultacjach o.Prowincjała i Rady Prowincjalnej z Księdzem Arcybiskupem Władysławem Ziółkiem oraz Dyrekcją Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, nasza Prowincja pozytywnie odpowiedziała na apel o kapelanów do tego Centrum.
Na spotkaniu Rady Prowincjalnej w dniu 30 lipca 2007r. o. Prowincjał przedstawił spostrzeżenia po wizycie w C.Z.M.P. w Łodzi. Określił wstępne warunki posługi naszych współbraci oraz oczekiwania dotyczące ich pracy na terenie Centrum. Rada Prowincjalna podjęła decyzję o oddelegowaniu do pracy w Łodzi O. Krzysztofa Wilka oraz O. Marka Mańkę.

Stronę wyświetlano 9334 razy
od 1 lipca 2007 roku.
1998-2017 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.