Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

W dniu liturgicznego wspomnienia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 8 września 2011 roku, odbyła się ceremonia złożenia wieczystej profesji zakonnej przez kleryka Kamila Mroza i brata Krzysztofa Otremba.

śluby wieczyste, zakonnicy, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, ceremonia, wieczysta, profesja zakonna, Kamil Mróz, Krzysztof Otręba

Śluby wieczyste w Zabrzu

Ostatnia aktualizacja: 28/10/2011; 08:53.
   


W dniu liturgicznego wspomnienia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 8 września 2011 roku, odbyła się ceremonia złożenia wieczystej profesji zakonnej przez kleryka Kamila Mroza i brata Krzysztofa Otremba. Uroczystości miały miejsce podczas wieczornej Eucharystii sprawowanej w kościele św. Kamila w Zabrzu. Ceremoniom przewodniczył prowincjał Zakonu Posługujących Chorym, o. Arkadiusz Nowak.

Po wygłoszonej homilii nastąpił moment śpiewu litanii do wszystkich świętych, podczas którego profesi upadli twarzą do ziemi. Najważniejszym momentem było jednak samo złożenie wieczystej profesji. Każdy z zakonników oddzielnie podchodził do prowincjała i klękając przed nim odczytywał tekst ślubowania. Nie zabrakło łez wzruszenia, kiedy wypowiadano słowa: "i ślubuję Bogu na zawsze...".

Po odczytaniu formuły ślubów, profesi złożyli tekst swoich przyrzeczeń na ołtarzu i tam je publicznie podpisywali. Na znak wieczystej przynależności do Boga w zakonie oo. Kamilianów otrzymali krzyże profesyjne, które od tej chwili będą im towarzyszyć do końca życia.

Życzymy im, aby dozgonna służba w zakonie Posługujących Chorym była dla nich źródłem radości, dla chorych zaś, pośród których będą pracować, znakiem nadziei i umocnieniem w słabości.

Śluby wieczyste w Zabrzu Śluby wieczyste w Zabrzu Śluby wieczyste w Zabrzu Śluby wieczyste w Zabrzu
Śluby wieczyste w Zabrzu Śluby wieczyste w Zabrzu Śluby wieczyste w Zabrzu Śluby wieczyste w Zabrzu
Śluby wieczyste w Zabrzu Śluby wieczyste w Zabrzu Śluby wieczyste w Zabrzu Śluby wieczyste w Zabrzu

Autorem powyższych zdjęć jest Marek Jarosz.

Stronę wyświetlano 2958 razy
od 15 września 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.