Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Strona powięcona Polskiej Prowincji Zakonu Ojców Kamilianów

zakon, Kamil, Kamilianie, Camilliani, Tarnowskie Góry, Proboszcz, wikary, prowincjał, de, Lellis, Parafia

Uroczyste pożegnanie Proboszczów

Ostatnia aktualizacja: 29/12/2008; 13:44.
   


15 sierpnia 2007r. dla dwóch kamilianskich parafii - parafii p.w. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach i parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Białej - był wyjątkowym dniem.

Wierni z parafii w Tarnowskich Górach na Mszy Świętej o godzinie 10.00 pożegnali i podziękowali dotychczasowemu Proboszczowi o. Józefowi Kordkowi za lata pracy dla nich i dla Parafii. Mszy Świętej przewodniczył Ojciec Prowincjał Arkadiusz Nowak, który wygłosił też Słowo Boże. Pod koniec Uroczystej Sumy, Ojciec Prowincjał podziękował Ojcu Józefowi za wszystko co zrobił dla parafii i parafian, jednocześnie dziękując Ojcu za otwartość i prawdziwe zakonną postawę w przejęciu nowych obowiązków w tworzeniu Kamiliańskiej Grupy Rekolekcyjnej przy Domu Prowincjalnym w Tarnowskich Górach. Ojciec Józef Kordek w swoim przemówieniu podziękował parafianom, współpracownikom za wszystko dobro, które otrzymał od nich wszystkich a także za zaufanie władz zakonnych, które powierzyły Mu tak ważną misję do spełnienia. Od strony muzycznej Uroczystość uświetniła gra Orkiestry Dętej z Tarnowskich Gór.

Tego samego dnia w Białej odbywał się odpust ku czci Wniebowzięcia NMP. Na Uroczystej Sumie przy bardzo licznym udziale parafian i duchowieństwa, Ojciec Leszek Szkudlarek żegnał się z parafianami jako ich dotychczasowy Proboszcz. Władze naszego Zakonu reprezentował Ojciec Ireneusz Sajewicz - I radny Prowincjalny. On także podziękował Ojcu Leszkowi za lata pracy w Białej, najpierw jako wikariusza a następnie jako Proboszcza. Parafianie i wszystkie grupy związane z Parafią bardzo serdecznie dziękowały Ojcu Leszkowi za wszystko co dla nich uczynił jako ich duszpasterz, życząc Mu wszystkiego najlepszego, opieki Matki Bożej i św. Kamila na nowej placówce kamiliańskiej w Tarnowskich Górach.

Ojcu Józefowi i Ojcu Leszkowi życzymy wszystkiego najlepszego, dużo radości, pogody ducha, opieki Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i Świętego Kamila w ich nowych placówkach i w nowej służbie dla dobra Zakonu Posługujących Chorym.

Stronę wyświetlano 3425 razy
od 17 sierpnia 2007 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.