Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

W dniu 11 lutym 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego, w naszej parafii pw. św. Józefa Robotnika w Taciszowie, uroczysta Eucharystia z okazji tego święta odprawiona została o godz. 15.00.

Dzień Chorego, Kamilianie, Taciszów, 2018

Światowy Dzień Chorego 2018 - Taciszów

Ostatnia aktualizacja: 23/02/2018; 21:31.
   


W dniu 11 lutym 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego, w naszej parafii pw. św. Józefa Robotnika w Taciszowie, uroczysta Eucharystia z okazji tego święta odprawiona została o godz. 15.00. Eucharystię odprawiał i homilię wygłosił o. Leszek Szkudlarek MI. W Mszy Św. uczestniczyli mieszkańcy Taciszowa oraz Kleszczowa. Podczas Eucharystii wierni przystąpili do sakramentu namaszczenia chorych a po Mszy św. odbyło się nabożeństwo z Błogosławieństwem Lourdzkim.

W początkowych zdaniach w homilii o. Leszek przedstawił historię Objawień Matki Bożej w Lourdes, która wybrała 14-letnią Bernadettę Soubirou, córkę ubogiego młynarza, a także zaznaczył, iż w ty roku przypada 160 rocznica tychże objawień. Objawienie, skierowane do całego świata wzywało wszystkich do modlitwy i pokuty.

W kazaniu Kaznodzieja zaznaczył, iż. "Choroba i cierpienie są bogatym tematem do przemyśleń i refleksji", w związku z tym w dalszej części homilii przedstawiał aspekty takie jak: choroba, która odrywa człowieka od jego codziennego zabiegania, choroba kogoś bliskiego, choroba przyjęta z poddaniem się woli Bożej oraz choroba kogoś z naszego otoczenia. Podsumowaniem było stwierdzenie, iż choroba jest szansą do wykorzystania, którą niestety można zmarnować.

O. Leszek przedstawił także legendę o bambusowym drzewie. Legenda ta mówi o pięknym drzewie bambusowym, które rosło na środku ogrodu i było oczkiem w głowie Ogrodnika. Jednakże w pewnym momencie, Gospodarz ogrodu musiał poświęcić swoje najpiękniejsze drzewo by ratować resztę ogrodu. Drzewo Bambusowe początkowo nie umiało się pogodzić z faktem, że zostanie ścięte a później zerwane zostaną jego zielone liście, jednakże ufało Swojemu Ogrodnikowi. Drzewo, po otrzymaniu cierpienia, zostało zmienione w kanał nawadniający cały ogród, dzięki czemu inne rośliny mogły przeżyć. Puenta legendy było stwierdzenie, iż "to co my nazywamy cierpieniem, Pan Bóg nazywa «błogosławieństwem»".

Dzień Chorego w Taciszowie 2018 Dzień Chorego w Taciszowie 2018 Dzień Chorego w Taciszowie 2018
Dzień Chorego w Taciszowie 2018 Dzień Chorego w Taciszowie 2018  
Stronę wyświetlano 388 razy
od 23 lutego 2018 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.