Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Zaproszenie na recital Ireny Santor w związku z obchodami X-lecia działalności Hospicjum tarnogórskiego

zaproszenie, recital, Irena, Santor, hospicjum, tarnowskie góry, rak, choroba, Kamilianie

Zaproszenie na recital Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 29/12/2008; 13:44.
   


Największe i najpiękniejsze przeboje w recitalu Pierwszej Damy Polskiej piosenki

28 września godz. 18.30
IRENA SANTOR
Irena Santor
Tarnowskie Góry (Osada Jana)
Kościół Parafialny Ojców Kamilianów


Zapraszamy - Wstęp Wolny

Uważana przez wielu za najpopularniejszą polską piosenkarkę naszych czasów; jej "kryształowo" czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej pieśniarkę wielkiego formatu a zarazem uniwersalną...  Debiutowała 26.XII.1959 w jubileuszowym, 50-tym programie "Zgaduj - Zgaduli" w Sali Kongresowej. W 1961r. reprezentowała Polskę na Festiwalu w Sopocie, gdzie dla walca "Embarras" wyśpiewała I-szą nagrodę. Przez wiele lat udało jej się utrzymać prestiż i żywe zainteresowanie publiczności. Nadal bardzo popularna wśród zarówno starszego jak i młodego pokolenia słuchaczy....

Laureatka licznych festiwali, m.in. w Sopocie (1961), Opolu (1974, 1975, 1979). Jest uznawana za jedną z najpopularniejszych polskich interpretatorek piosenki tradycyjnej. Najbardziej znane przeboje Ireny Santor to: Embarras, Maleńki znak, Jak przygoda to tylko w Warszawie, Małe mieszkanko na Mariensztacie.

Wydała m.in. płyty: "Halo Warszawo", "Piosenki stare jak świat", Powrócisz tu", "Zapamiętaj, że to ja", "Moja Warszawa", "Witaj gwiazdko złota", "Telegram miłości", "Cdn.", "Biegnie czas", "Warszawa, ja i ty", "Duety". Jest autorką autobiograficznej książki Miło wspomnieć.

Po blisko czteroletniej przerwie w działalności artystycznej Irena Santor nagrała kolejną płytę "Santor Cafe", na której znalazły się największe światowe standardy takich kompozytorów, jak Burt Bacharach, Michel Legrand czy Hubert Giraud oraz dwie kompozycje jak najbardziej polskie. Jedną z nich jest piosenka zatytułowana Tamta łza.

W jej repertuarze znajduje się ponad 1000 różnych piosenek, począwszy od kolęd poprzez muzykę rozrywkową, skończywszy na utworach do kompozycji Stanisława Moniuszki. Wystąpiła między innymi w 22. odcinku programu Zielone Drzwi telewizji TVN, pomagającemu chorym dzieciom.

Stronę wyświetlano 6041 razy
od 20 września 2007 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.