Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Strona powięcona Polskiej Prowincji Zakonu Ojców Kamilianów

zakon, Kamil, Kamilianie, Camilliani, Tarnowskie Góry, Proboszcz, wikary, prowincjał, de, Lellis, Parafia

Czas nowicjatu

Ostatnia aktualizacja: 29/12/2008; 14:53.
   


Nowicjusze rocznik 2007."Od chwili nowicjatu (...) poświęcamy się i to całkowicie i nieodwołalnie na Służbę Bożą" - z tekstów zakonnych o formacji.

W piątek wieczorem, w Wigilię Narodzenia Matki Bożej, czterej współbracia rozpoczęli czas nowicjatu, w którym rozeznawać będą wezwanie Boże oraz życie zakonne w duchu św.. Kamila. Do nowicjatu zostali przyjęci - Miśko Dariusz, Moralewicz Bartosz, Nowakowski Łukasz i Tłoczek Krzysztof .W obecności o. Prowincjała Arkadiusz Nowaka na ręce Magistra Nowicjatu o. Romana Zająca złożyli przysięgę nowicjacką a od o. Prowincjała otrzymali Pismo Święte i małe czerwone krzyże - znak naszego Zakonu W Słowie Bożym o. Prowincjał zachęcał do dobrego wykorzystania czas nowicjatu dla siebie, dla wspólnoty i dla zakonu. Uroczystość zakończyła się wspólna rekreacją.

Neoprofesi rocznik 2007.Naśladowanie Chrystusa biednego, czystego i posłusznego jest realizowane w kontekście życia wspólnotowego, nastawionego na miłość i na pełną gotowość do posługi - z tekstów zakonnych o formacji.

W Sobotę w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny nasi bracia nowicjusze Kamil Mróz i Roman Świątkowski zostali przyjęci w pełni do Rodziny Zakonu Posługujących Chorym. Uroczystości złożenia pierwszych ślubów przewodniczył O. Prowincjał Arkadiusz Nowak, w obecności Magistra Nowicjatu o. Macieja Adamczewskiego, Magistra Kleryków o. Huberta Bienka a także wielu współbraci Zakonnych. Przybyły tez rodziny naszych neoprofesów a także mieszkańcy Taciszowa. W homilii o. Prowincjał podkreślił bardzo ważną role "naśladowania Chrystusa i św. Kamila" w życiu każdego kamilianina. Po złożeniu profesji zakonnej, neoprofesi przyoblekli nasz strój zakonny - habit z czerwonym krzyżem. Uroczyste "Te Deum Laudamus" oraz życzenia zakończyły część oficjalną . Po Mszy Świętej odbył się uroczysty obiad, w towarzystwie przybyłych współbraci zakonnych wraz z rodzicami naszych neoprofesów.

Życzymy Neoprofesom i Nowicjuszom dożo łask Bożych, opieki i wsparcia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i św. Kamila w codziennych radościach i zmaganiach na drodze powołania zakonnego.

Stronę wyświetlano 3789 razy
od 11 września 2007 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.