ODWIEDZAMY DUSZPASTERSTWA |
WSPÓLNOTA MINISTRANTÓW
Wspólnota Ministrantów gromadzi chłopców począwszy od klasy trzeciej szkoły podstawowej, podzielonych na trzy grupy:
kandydatów, ministrantów młodszych i starszych. Wszyscy ministranci powołani są do służenia Chrystusowi podczas Mszy św., nabożeństw i różnych obrzędów liturgicznych. Wspólnota Ministrantów spotyka się w każdą sobotę o godz. 9.00 w salce na gospodarstwie.
Opiekun O. Wojciech Węglicki
RUCH ŚWIATŁO - ŻYCIE (Oaza Młodzieżowa)
Ruch Światło - Życie jest wspólnotą ludzi młodych, którzy pragną poznawać Boga i razem z Nim kroczyć drogami swojego życia. Poprzez wspólną modlitwę i rozważanie Pisma św., starają się oni przeżyć osobiste spotkanie z Chrystusem. Cała wspólnota Ruchu Światło - Życie podzielona jest na 4 grupy, które znajdują się na różnych stopniach formacji. Oprócz spotkań w grupach, "Oaza" prowadzi spotkania modlitewne we wtorki o godz. 19.15 i Msze św. młodzieżowe.
Opiekun: O. Maciej Kostecki
PORADNICTWO RODZINNE
Poradnia służy pomocą w sprawach małżeńskich i rodzinnych. Do poradni mogą się zgłaszać również rodzice szukający pomocy w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Poradnia przygotowuje narzeczonych do zawarcia małżeństwa i założenia w przyszłości rodziny.
Poradnię prowadzą Państwo Gawliczek.
|
|
MOJA WIGILIA
ciąg dalszy ze str.3
Łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia, śpiewając kolędę "Cicha noc" zasiadamy do stołu. Po kolacji Ojciec podchodzi do choinki i rozdaje prezenty. Miłą atmosferę oglądania podarków przerywa głos Mamy: "A teraz dzieci możecie pomóc sprzątać". Z trudnym do okazania uśmiechem na ustach zabieramy się do pracy. Po skończonej robocie siadamy przy choince i śpiewając kolędy powoli przygotowujemy się do wyjścia na Pasterkę.
Myślę, że Twoja Wigilia wygląda całkiem podobnie. Chciej wiec w ten święty dzień okazywać więcej miłości: rodzicom, współmałżonkowi, dzieciom. Staraj się zauważyć samotnego sąsiada, który został opuszczony przez najbliższych. On na pewno byłby Ci wdzięczny gdybyś zaprosił go na swoją wigilię. Pomyśl, że kiedyś i Ty możesz zostać sam.
/Kriss/
KOLĘDA 1995/96
Kolęda duszpasterska to odwiedziny kapłana mające na celu błogosławieństwo rodzinnego domu i nawiązanie kontaktu z każdą rodziną parafii.
W tym roku tradycyjnie kolęda w Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Kamila rozpocznie się zaraz po Świętach Bożego Narodzenia. Kapłani odwiedzą wszystkie domy naszej Parafii. Prosimy więc naszych Parafian o należyte przygotowanie się do tych odwiedzin.
Każda rodzina niech będzie w tym dniu w komplecie. Należy przygotować stół i nakryć go białym obrusem. Na stole powinien stać krzyż z dwoma zapalonymi świecami. Obok należy postawić naczynie z wodą święconą i kropidłem. No stole powinno leżeć otwarte Pismo św. i zeszyty do religii dzieci.
Kapłana przychodzącego w imieniu Chrystusa poprzedzają ministranci. Wejdzie on do domu i przed przygotowanym uprzednio krzyżem będzie modlił się wraz z domownikami, prosząc o błogosławieństwo i pomyślność dla rodziny. Polecać będzie Bożej łasce: dom, rodzinę i wszystko co ona posiada. Prosić będzie o opiekę przed złem, o pomoc w niebezpieczeństwach, o umocnienie wiary i nadzieję w smutkach i cierpieniach. Po modlitwach kapłan poświęci wodą mieszkanie i wszystkich obecnych. Następnie w krótkiej rozmowie poruszy sprawy religijne, wychowawcze, rodzinne l parafialne. Jest to bardzo pożyteczna forma osobistego kontaktu z duszpasterzem, z którym - niestety - niezbyt często możemy się spotkać w tak ścisłym gronie.
Potraktujmy więc kolędę jako wizytę, którą składa nam sam Chrystus obecny w osobie kapłana. Otwórzmy przed Nim drzwi naszych domów i przygotujmy serca, ponieważ przynosi nam miłość, radość i pokój swojego narodzenia.
/vos/
|